Výměna baterie Apple iPhone

Proč se vám vyplatí výměna baterie Apple iPhone na vašem starším telefonu?

Všechny dobíjecí baterie mají omezený počet cyklů nabití a nakonec nejspíš bude potřeba jejich výměna a recyklace. S intenzivnějším a dlouhodobějším používáním zařízení narůstají cykly baterie a tím se snižuje její kapacita. Pokud kondice baterie klesne pod určité procento, tak se může iPhone chovat v určitých procesech pomaleji než dříve (pomalejší spouštění aplikací, nižší snímková frekvence, slabší podsvícení…). Z těchto důvodů je tedy výměna baterie iPhonu po několika letech užívání nutností.

Jak zistím jaká je kondice baterie a jestli je vhodné baterii vyměnit?

Pro iPhone 6 a novější přidává iOS 11.3 a novější nové funkce, které zobrazují kondici baterie a doporučují, kdy je potřeba baterii vyměnit. Najdete je v Nastaveních > Baterie > Kondice baterie.

Uživatelé se navíc můžou podívat, jestli je zapnuté dynamické řízení výkonu, které předchází nečekanému vypnutí, a případně ho můžou vypnout. Tato funkce se aktivuje až po prvním nečekaném vypnutí zařízení s baterií, která má sníženou schopnost dodávat maximální okamžitou energii. Tato funkce se vztahuje na iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Od verze iOS 12.1 má tuto funkci i iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Od verze iOS 13.1 je dostupná taky na iPhonu XS, iPhonu XS Max a iPhonu XR. Na těchto novějších modelech nemusí být efekt řízení výkonu tak výrazný, protože používají vyspělejší hardwarové i softwarové řešení.

Poznámka: Zařízení budou mít po aktualizaci na iOS 11.2.6 nebo novější řízení výkonu zpočátku vypnuté; funkce se znova aktivuje, jakmile dojde k nečekanému vypnutí zařízení.

Všechny modely iPhonu mají základní funkce řízení výkonu, které zajišťují ochranu interních součástek a správné fungování baterie a celého systému podle technického návrhu. Sem patří i chování při vysokých a nízkých teplotách a interní řízení napětí. Tento typ řízení výkonu je nutný z bezpečnostních důvodů a je očekávanou funkcí, proto se nedá vypnout.

Kompletní informace o vlivu baterie na používání najdete také na stránkách společnosti Applevýmena baterie iPhone náhled

Pokud máte tyto problémy a váš iPhone už bohužel není v záruce, tak nezoufejte. Nabízíme možnost autorizované výměny baterie. Při této výměně nepřijdete o záruku, voděodolnost zařízení a také máte jistotu, že Váš telefon dostane originální a certifikovanou baterii Apple.

Jaká je cena výměna baterie vašeho iPhone?

Cena výměny baterie se liší podle modelu vašeho telefonu.

Momentálně platí zvýhodněná cena výměny baterie u modelů iPhone 5S, iPhone SE, iphone 6, iPhone 6S, iPhone 7 a iPhone 8 (včetně verzí Plus) stojí včetně práce 1290,- s DPH.

Novější verze (X, XS, XR, 11, 11 Pro, verze Max) poté stojí 2590,- s DPH. Kompletní cenu opravy a výměny baterií naleznete v našem ceníku.

Pokud vlastníte Apple iPhone 6s možná se na vás bude vztahovat program na bezplatnou výměnu baterie. Svůj nárok na bezplatnou výměnu baterie si můžete prověřit zde.

Doporučujeme opravovat baterie pouze v autorizovaném servisu. Předejte budoucím problémům, případně nafouknutí baterie, které může být také nebezpečné.

Vaši baterii zodpovědně zrecyklujeme.

Vyhození baterie do odpadkového koše je nebezpečné pro životní prostředí a pro všechny, kdo v něm žijí. Při výměně baterií Apple u nás v iOpravna máte jistotu, že budou recyklovány s ohledem na naši planetu. Můžete u nás také nechat recyklovat celé staré zařízení Apple včetně baterie.

Video k problematice baterií z našeho YouTube kanálu.

Než půjdete k nám do servisu

Před opravou doporučujeme provést kompletní zálohu iPhone. Buď přes iCloud nebo přes iTunes přímo do Vašeho počítače. Telefon se při výměně baterie sice nemaže, ale pokud by vznikl nějaký problém, je lepší mít svá data bezpečně zálohovaná.

Jelikož se do telefonu technik dostává přes displej, tak je potřeba aby tato přední strana a případně i zadní nebyly poškozeny. Mohlo by poté dojít k většímu poškození těchto částí na telefonu.

Chystáte se k nám osobně?
Přijďte si k nám nechat vyměnit baterii.

Sjednejte si s námi ihned termín vaší opravy. Naleznete nás v Karlíně na adrese Rohanské nábřeží 19, Praha 8 v blízkosti stanice metra Křižíkova. Možnost bezplatného parkování před naší provozovnou.

Nejste z Prahy, nevadí. Pro naše mimopražské zákazníky nabízíme službu svozu opravy ve spolupráci se Zásilkovnou, a to z důvodu snížení nákladů na přepravu ze strany zákazníka. Svoz do servisu hradíme my a zákazník si následně může vybrat způsob doručení opraveného zařízení. Tento svoz si u nás můžete objednat zdarma.

Výměna baterie Apple iPhone – Ceny

iPhone 12 Pro Max – Baterie
iPhone 12 Pro – Baterie
iPhone 12 Mini – Baterie
iPhone 12 – Baterie

iPhone 11 Pro Max – Baterie
iPhone 11 Pro – Baterie
iPhone 11 – Baterie

iPhone XS Max – Baterie
iPhone XS – Baterie
iPhone XR – Baterie
iPhone X – Baterie

iPhone 8 Plus – Baterie
iPhone 8 – Baterie

iPhone 7 Plus – Baterie
iPhone 7 – Baterie iPhone 7

iPhone 6s Plus – Baterie
iPhone 6s – Baterie
iPhone 6 Plus – Baterie
iPhone 6 – Baterie

iPhone SE (20) – Baterie
iPhone SE – Baterie
iPhone 5s – Baterie