Jak zálohovat svůj Apple iPhone

Záloha Apple iPhone je věc, která je velice důležitá pro každého uživatele. Když si iPhone, iPad nebo iPod touch budete zálohovat, budete mít k dispozici kopii svých informací pro případ, že by váš iPhone vyžadoval opravu, případně byste ho vyměnili, ztratili nebo třeba rozbili. Zálohování iPhonu je tedy něco co byste měli dělat pravidelně.

Svůj iPhone můžete zálohovat na iCloud nebo do počítače. Vytvořením zálohy iPhonu, iPadu nebo iPodu touch si můžete zkopírovat a uchovat data, která jsou v nich uložená. Při výměně zařízení pak můžete z jeho zálohy svá data bez problémů přenést do nového zařízení.

Jednu zálohu si můžete vytvořit na iCloudu a další ve vašem počítači a zálohovat tak iPhone na dvou místech.

Na Macu s MacOS Catalina zálohujete iPhone přes Finder. Na Windows PC musíte k vytvoření zálohy vašeho zařízení v počítači použít iTunes. Budete také potřebovat USB lightning kabel pro připojení iPhonu k počítači. Záloha z počítače obsahuje kromě záhohy kontaktů také skoro všechna data a nastavení vašeho zařízení.

Pokud chcete zálohovat také data aplikací Aktivita, Zdraví (zdravotní data) a Klíčenka musíte k zálohování tohoto obsahu v iTunes použít šifrovanou zálohu.

Pozor však na to, že pokud zapomenete kód, který jste zadali při nastavení šifrování, nebudete schopni zálohu obnovit.

Zálohování pomocí iCloudu

 1. Připojte se k Wi-Fi síti.
 2. Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] a klepněte na iCloud.
  ios13 iphone xs icloud zaloha
 3. Klepněte na Záloha na iCloudu.
  ios13 iphone xs backup na icloudu
 4. Klepněte na Zálohovat. Až do dokončení procesu neodpojujte zařízení od Wi-Fi sítě.

Můžete sledovat průběh a ověřit si dokončení zálohy. Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud > Záloha na iCloudu. V části Zálohovat uvidíte datum a čas poslední zálohy.

Automatické zálohování pomocí Zálohy na iCloudu

Pokud chcete, aby se vaše zařízení každý den automaticky zálohovalo na iCloud, udělejte tohle:

 • Zkontrolujte, jestli v nabídce Nastavení > [vaše jméno] > iCloud > Záloha na iCloudu máte zapnutou možnost Záloha na iCloudu.
 • Připojte zařízení k napájení.
 • Připojte zařízení k Wifi.
 • Zamkněte zařízení.
 • Přesvědčte se, že máte na iCloudu pro zálohu dost místa. Při registraci dostanete na iCloudu 5 GB místa zdarma. Pokud potřebujete víc místa, můžete si ho přikoupit na iPhonu, iPadu, iPodu touch nebo Macu. Tarify začínají na 50 GB za 25 Kč měsíčně.

Zálohování pomocí iTunes

 1. Připojte zařízení k počítači. Na Macu s macOS Catalina 10.15 otevřete Finder. Na Macu s macOS Mojave 10.14 a starším nebo na PC otevřete iTunes.
 2. Pokud se zobrazí žádost o zadání kódu zařízení nebo dotaz, jestli je počítač důvěryhodný, postupujte podle kroků na obrazovce.
 3. Vyhledejte na počítači své zařízení.
 4. Pokud chcete ze zařízení nebo Apple Watch uložit i svá zdravotní data a údaje o aktivitě, musíte zálohu zašifrovat. Zaškrtněte políčko Šifrovat zálohy [zařízení] a vytvořte si heslo, které nezapomenete. Pokud zdravotní data a údaje o aktivitě zálohovat nepotřebujete, můžete si vytvořit nešifrovanou zálohu. Jednoduše klikněte na možnost Zálohovat.Heslo si zapište a uložte na bezpečné místo, protože bez tohoto hesla nebudete moct zálohy v iTunes obnovit.
  iphone itunes obrazovka
 5. Jakmile proces skončí, uvidíte, jestli bylo vytvoření zálohy úspěšné.
  záloha iphone počítač

Záloha iPhone je něco co by měl mít každý a předejít tak ztrátě dat. Potřebujete se na něco zeptat? Neváhejte a zašlete nám dotaz či nezávaznou poptávku.