Snížení ceny výměny baterie

Ve světle nedávno zveřejněných informací, se společnost Apple rozhodla pro snížení ceny pozáruční výměny baterií u iPhone 6 a novějších. Společně s tím, vydala i tiskové prohlášení a na svém webu zveřejnila doplňující dokument.

Čím je lithium-iontová baterie chemicky starší, tím horší je její schopnost udržet náboj. Důsledkem může být, že zařízení vydrží kratší dobu, než ho budete muset zase dobít. Navíc se může zhoršovat i schopnost baterie rychle dodávat energii.

Zjednodušeně by se toto vyjádření dalo nejlépe vyložit následovně: starší baterie mají problém s udržením náboje při energeticky náročnějších operací (hraní her, natáčení videa, apod.).
V takových případech může dojít k neočekávanému vypnutí telefonu, ačkoliv vám ukazatel baterie hlásí, že několik procent baterie ještě zbývá.

Aby se takové situaci společnost Apple vyhnula a nedošlo tak k zhoršení uživatelské zkušenosti, rozhodla se do iOS implementovat funkci, která tomu zabrání. Ta byla představena společně s iOS 10.2.1 a při problémech s baterií snižuje energetické nároky a může způsobit zpomalování procesoru.

Nicméně po negativní odezvě ze strany zákazníků se Apple rozhodl svoje rozhodnutí přehodnotit. Aby tedy k podobnému zpomalení nedocházelo a zůstala zachována dobrá uživatelská zkušenost i u starších přístrojů, rozhodla se společnost Apple snížit ceny výměny baterií.

Chystáte se k nám osobně?

Sjednejte si s námi ihned termín vaší opravy. Naleznete nás v Karlíně na adrese Rohanské nábřeží 19, Praha 8 v blízkosti stanice metra Křižíkova. Možnost bezplatného parkování před naší provozovnou.

Nejste z Prahy, nevadí. Pro naše mimopražské zákazníky nabízíme službu svozu opravy ve spolupráci se Zásilkovnou, a to z důvodu snížení nákladů na přepravu ze strany zákazníka. Svoz do servisu hradíme my a zákazník si následně může vybrat způsob doručení opraveného zařízení. Tento svoz si u nás můžete objednat zdarma.

Svoz Apple oprav za speciální cenu 149,- CZK

Neváhejte nás tedy kontaktovat emailem na info@iopravna.cz nebo telefonicky na čísle +420 226 211 650 a sjednejte si svoz vašeho zařízení.