Nové Emotikony

Unicode Consorcium dnes představilo verzi 10.0.0 Unicode Standardu, který obsahuje 56 nových emotikon. Mezi nimi najdeme například obličej s monoklem, koláč, preclík nebo Tirannosauruse Rexe.

Internetová stránka Emojipedia má detailní podobu nových emotikon, které jsou obsaženy v této aktualizaci. Zároveň sdílela obrázek, zobrazující vizuální podobu nově přidaných emotikon.

Mezi novými emotikonami najdeme dále: obličej s pozvednutým obočím, „vybuchující“ hlavu, zvracející obličej, obličej který si zakrývá ústa, mozek, oranžové srdce, šálu, rukavice, kabát, ponožky, zebru, žirafu, ježka, cvrčka, kokos, brokolici, knedlík, koláček štěstí, koláč, kelímek s brčkem a hůlky.

Dítě, dospělý, starší člověk s různými odstíny kůže, kouzelník, víla, upír, elf, džin, šplhající člověk, člověk v pozici lotusu a mnohem víc. V nové verzi je sice 56 nových emotikon. Nicméně s variantami obou pohlaví, vlajkami a všemi odstíny pleti se celkové číslo vyšplhá na 239.

Nové emotikony nebudou k dispozici pro Apple produkty do té doby, než Apple přidá podporu pro Unicode 10 do svých zařízení. Samotná podoba jednotlivých emotikon v iOS a OS X bude už na Apple.

Apple si zpravidla dává se zařazením nových emotikon několik měsíců načas. Nové emotikony z verze Unicode 10, tak očekávejme pravděpodobně až na podzim 2017. Emotikony v Unicode 9, které byly uvolněny v červnu 2016, zařadil Apple do iOS až s verzí iOS 10.2 v říjnu.